“Soframız Büyüyor”

“Aynı Sofradayız” diyerek Ankara’da okuyan üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği için kapılarını açan Çankaya Belediyesi, sofrasını …

“Soframız Büyüyor”
A+
A-
23.03.2022
ABONE OL

“Aynı Sofradayız” diyerek Ankara’da okuyan üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği için kapılarını açan Çankaya Belediyesi, sofrasını büyütüyor. Çankaya Belediyesi öğrencilerin ihtiyacını karşılamak için bir yemekhane de, ODTÜ yakınındaki 100. Yıl Çankaya Evi’nde açtı.

PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALACAĞIZ

Üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği vererek tüm ülkeye örnek olan Çankaya Belediyesi, okullar bölgesi olarak bilinen 100. Yıl’da yer alan Çankaya Evi’nin toplantı salonunu yemekhaneye dönüştürdü. Kızılay’da bulunan Başkanlık Hizmet Binasında yaklaşık 1400 öğrenciye mini konserler eşliğinde akşam yemeği veren Belediye, ODTÜ’ye yakın 100. Yıl Çankaya Evi’nin kapılarını da ücretsiz yemek için üniversitelilere açtı.

Kara kış fonu kapsamında üniversite öğrencileri için başlatılan akşam yemeği uygulamasına 100. Yıl Çankaya Evi’nde de başladıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya’da soframız büyüyor. Paylaştıkça çoğalıyoruz dedi. Ekonomik anlamda zor günlerden geçildiğini dile getiren Taşdelen, “Bu durumdan en çok dar gelirli aileler ve onların eğitim gören çocuklarının etkilendiği gerçeğinden hareket ederek dayanışma ağımıza üniversiteli gençlerimizi de aldık. Nasıl açlık sınırının altında yaşamak zorunda kalan ailelere desteğimizi her geçen gün büyütüyorsak, ailelerinden uzakta eğitim gören üniversiteli gençlerimize de soframızı açıyoruz. Bu dayanışmayı büyütecek, paylaştıkça çoğalacağız” şeklinde konuştu.

İLK GÜNÜN MENÜSÜ GENÇLERİ MUTLU ETTİ

Yayla çorbası, köfte- makarna, patates püresi ve muzdan oluşan ilk günün menüsünden memnun olduklarını belirten öğrenciler, daha önce otobüsle Kızılay’a gidip yemeğimizi Belediye’de yiyip dönüyorduk. Şimdi hem zamandan hem de yol parasından kazancımız oldu. Alper Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz, dediler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.